Aktualności

Czy podstawowa szkoła prywatna to dobry wybór? Wyjaśniamy

Rodzice nierzadko mają duży problem z wyborem odpowiedniej szkoły podstawowej dla swojego dziecka. Najczęściej zastanawiają się, czy lepsza będzie szkoła prywatna Kraków, czy może tradycyjnie – szkoła państwowa. Obie placówki znacznie różnią się od siebie i warto te różnice znać. Wyjaśniamy, dlaczego wybór prywatnej szkoły podstawowej będzie korzystny.

1. Nacisk na indywidualny rozwój dziecka

Klasy w szkołach prywatnych na ogół są mniejsze, dzięki czemu każde dziecko może otrzymać w trakcie zajęć optymalną ilość uwagi nauczyciela. Kameralne grupy sprzyjają otwieraniu się, zadawaniu pytań i logicznemu myśleniu. W większości takich szkół korzysta się również z autorskich programów edukacji, oczywiście w dalszym ciągu omawiając aktualny, państwowy program edukacyjny. Wychodząc poza ramy ministerialnej podstawy programowej wspieramy kompleksowy rozwój uczniów.

2. Więcej czasu dla siebie

Uczniowie uczęszczający do szkół prywatnych po zajęciach mają więcej czasu na odpoczynek lub własne hobby. Małe klasy sprawiają, że każde dziecko pozostaje na bieżąco z materiałem i uzyskuje pomoc w razie problemów i pytań. W efekcie nie musi siedzieć i przyswajać materiału po godzinach lub w domu.

Co więcej – szkoły prywatne oferują rozbudowane godzinowo zajęcia dodatkowe, przez co po zajęciach podstawowych uczeń może rozwijać swoje zainteresowania w bezpiecznym środowisku. W ofercie znajdują się zajęcia sportowe (basen, balet, gry drużynowe), logiczne (szachy, planszówki), jak i te kreatywne, czyli artystyczne.

3. Lepszy kontakt z innymi

Dzieci uczęszczające do podstawowych szkół prywatnych zwykle rozwijają umiejętność utrzymywania relacji interpersonalnych na wysokim poziomie. Podczas zajęć nie są bowiem niewidoczną jednostką – nauczyciele rozmawiają z każdym uczniem, dbając o to, by miał on szansę na wyrażenie swojej opinii. Małe zbiorowiska uczniów i wiele zajęć grupowych sprawiają, że dzieci mają lepszy kontakt ze sobą. Sprzyja to nawiązywaniu przyjaźni na całe życie.

4. Wysoki poziom nauczania

W przypadku prywatnych szkół publicznych warto zwrócić uwagę na następujące zalety:

  • możliwość indywidualnego rozwoju dzieci szczególnie uzdolnionych
  • udział w ciekawych, oryginalnych i kreatywnych projektach naukowych
  • nastawienie na edukację międzynarodową
  • kształcenie języków obcych z większym naciskiem niż w przypadku szkół publicznych

Dodatkowo kadra nauczycielska zatrudniana jest po szczegółowej analizie i ocenie kompetencji. Rodzice otrzymują gwarancję, że każdy z nauczycieli wykazuje przyjazne podejście do dziecka, szacunek oraz że posiada ogromne doświadczenie w swojej dziedzinie.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.