Aktualności

Co wyróżnia szkołę językową?

Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest obecnie powszechna. Już od kilkudziesięciu lat w szkołach powszechnych nauczany jest drugi język, ale z biegiem lat powstały też specjalne szkoły językowe. Od kiedy tylko można było uczyć się dodatkowo, sporo dzieci, nastolatków i dorosłych wybrało tę formę nauki. Zastanawiasz się co takiego wyróżnia szkołę językową?

Jakie efekty daje nauka w szkole językowej?

W szkołach językowych można uczyć się różnych języków. Możesz zapisać dzieci na angielski, niemiecki, a nawet na chiński czy koreański. Efekty, jakie osiągnie uczeń takiej szkoły są o wiele lepsze niż nauka samodzielnie. Przede wszystkim w szkole językowej masz do dyspozycji nauczycieli, którzy swobodnie wytłumaczą Ci jak posługiwać się językiem, na co zwracać uwagę i co najważniejsze, jak poprawnie wypowiadać słowa i całe zdania.

Co wyróżnia szkołę językową?

Nauka prowadzona jest zwykle w małych grupach, a więc lektor zaangażowany jest w pracę zaledwie z kilkoma osobami naraz. Daje to możliwość szybkiego przyswojenia gramatyki czy słownictwa, bo nauczyciel, który z Tobą pracuje ma dla ciebie dużo czasu. A jednocześnie ucząc się w grupie, wszyscy uczniowie razem sobie pomagają, co pomaga szlifować język.

Ponadto w szkole językowej uczysz się, bo chcesz poznać nowy język. Choć postępy wiedzy są sprawdzane, nie odczuwasz przymusu zdobywania najwyższych ocen. Możesz swobodnie się uczyć w swoim tempie. Dlatego nabywasz wiedzy szybciej i Twoje umiejętności z lekcji na lekcję są coraz lepsze.

Szkoła dwujęzyczna czy dodatkowe zajęcia po lekcyjne — co jest lepsze dla dzieci?

Obecnie jeśli chcesz zapisać dziecko na lekcje języków obcych, masz do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest szkoła językowa Kraków, która prowadzi edukację wczesnoszkolną dla klas I-III i nauczanie w klasach od IV do VIII. Inną jest zapisanie dziecka do szkoły językowej na dodatkowe lekcje parę razy w tygodniu. Co będzie lepsze dla malucha?

Dzieciom łatwiej jest się nauczyć języka obcego niż dorosłym. Szkoły dwujęzyczne pozwalają uczyć się jak w normalnych szkołach podstawowych, ale z zastosowaniem języka obcego, również do nauki podstawowych przedmiotów. Co daje świetne rezultaty w nabywaniu zdolności językowych.

Z kolei zajęcia pozalekcyjne są dodatkiem do nauki pobieranej w szkole powszechnej. Najważniejsze jest, aby dziecko swobodnie uczyło się wybranego języka i już od małego nabywało go w przystępny sposób.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.