Aktualności

Jak wygląda nauka angielskiego w szkole podstawowej?

Dzieci, swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczynają wcześnie, ponieważ zaczyna się wraz z pójściem do zerówki. Szkoła podstawowa musi zapewnić minimum 2 godziny języka angielskiego w tygodniu, już od pierwszej klasy. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wygląda nauka języka angielskiego w szkole podstawowej?

Nauka języka angielskiego – założenia programowe

W szkołach językowych można uczyć się różnych języków. Możesz zapisać dzieci na angielski, niemiecki, a

Według podstawy programowej, każdy uczeń kończący szkołę podstawową, powinien znać język angielski na poziomie A2 według skali CEFR. Dzieci, które kończą szkołę, i nigdy poza nią nie miały kontaktu z językiem angielskim ani nigdzie poza nią nie uczyły się języka, powinny rozumieć i wyrażać proste zwroty, opisać swoje emocje oraz poglądy i być w stanie napisać krótkiego maila. 

Same lekcje języka, powinny być dopasowane do możliwości uczniów. Naukę w szkole, kończy egzamin ósmoklasisty, sprawdzający wiedzę zdobytą podczas całej nauki w szkole podstawowej.

Jak to wygląda w praktyce?

Czy nauka języka angielskiego w szkołach podstawowych, przebiega według wyżej wymienionych założeń? Wygląda to różnie. Co jakiś czas, przeprowadzane są badania, z których wynika że teoria różni się od praktyki. Nauczyciele języka, podczas nauki napotykają różne problemy, które w znacznym  stopniu wpływają na efektywność lekcji. Do głównych problemów, należą: 

  • zbyt duże grupy,
  • zły podział grup,
  • brak dostępu do różnych pomocy naukowych.

Dzieci, mają bardzo rzadko okazję, uczyć się żywego języka. Lekcje, głównie opierają się na wykonywaniu ćwiczeń w podręcznikach, co często skutkuje niechęcią do nauki języka. Nauczyciele, głównie skupiają się na przekazaniu wiedzy, która będzie sprawdzana na końcowym egzaminie.

Efektywna nauka języka angielskiego

Rodzice, którym bardzo zależy na nauce języka angielskiego swoich dzieci, powinni zastanowić się nad wyborem szkoły, gdzie umiejętności językowe, będą skutecznie rozwijane. Obecnie, jest wiele szkół podstawowych nastawionych na naukę języka. Jedną z nich, jest szkoła angielskiego Kraków, gdzie nauka odbywa się w małych grupach, a każdy uczeń traktowany jest indywidualnie. Po zajęciach, każdy ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań, na różnorodnych zajęciach dodatkowych.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.