Aktualności

Nauka angielskiego poprzez oglądanie filmów

Nasze pociechy, często spotykają się z językiem angielskim w Internecie, na przykład przez oglądanie zagranicznych youtuberów czy influencerów. Może więc warto, zachęcić je aby oglądały angielskie filmy? Dla małych dzieci, może być to świetna okazja aby przyswajać język angielski.

Wiele osób, ogląda telewizje w języku angielskim, aby poprawić swoją znajomość języka. Mimo, że taki sposób nauki języka, może wydawać się nam mało skuteczny, nie można zaprzeczyć, że dialogi słyszalne w filmach są naturalne i odbywają się w danej sytuacji. Właśnie dlatego, filmy w oryginalnej wersji językowej mogą skutecznie wspomóc naukę języka, jeśli umiemy w właściwy sposób z nich skorzystać.

Jakie filmy wybrać i przez jaki czas je oglądać?

Warto zastanowić się jaki film spodoba się dziecku oraz przede wszystkim, jaki będzie odpowiedni dla jego wieku. Jeśli dziecko, nie jest zwyczajne do oglądania angielskiej telewizji, warto zacząć od bardzo krótkich bajek. Niestety jeśli pominiemy krótkie bajki, dziecko bardzo szybko może się znudzić i zniechęcić. Wybierz krótkie bajki, które pomogą powoli przyzwyczaić się do języka angielskiego. 

Jeśli nie jesteś w stanie, znaleźć odpowiednio krótkich bajek, warto podzielić dłuższy film na kilka np. 20 minutowych odcinków. Jeśli film spodoba się dziecku, z pewnością będzie chciało oglądać go dłużej. Pamiętaj, że nie każdy może mu się podobać. Nie poddawaj się szybko, jest wiele innych które mogą je zainteresować. Czasami warto obejrzeć najpierw zwiastun, aby dzieci same mogły stwierdzić czy chcą to zobaczyć.

Zachęta i pomoc w nauce

Oglądanie filmów po angielsku, w rodzinnym gronie może się dziecku bardzo przyjemnie kojarzyć. Spraw, aby dziecko poczuło że to nie jest tylko nauka języka ale również przyjemne chwile spędzone z rodziną. Oglądając filmy z dzieckiem, wspieraj tą naukę, o skończonym filmie możesz zapytać dziecka o dane fragmenty, zachęcaj je do dłuższego zastanowienia się nad nimi, możesz udać że nie zrozumiałeś danej sytuacji. Tym sposobem, przekonasz się czy dziecko przetwarza wszystkie informacje. To tylko potwierdza, że oglądanie bajek w języku angielskim może być dodatkową opcją na przyswajanie języka, np. oprócz szkoły językowej, szkoła językowa w Krakowie posiada swój autorski program nauczania, która wspiera zdobywanie umiejętności poprzez doświadczanie oraz działanie, a słuchanie filmów po angielski może być idealnym dopełnieniem w domu, które z pewnością utrwali oraz będzie skutecznie wspierać naukę. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.