Aktualności

Nauka angielskiego przez zabawę

Nauka języka obcego podczas zabawę, to metoda bardzo często wykorzystywana przez nauczycieli ale również przez rodziców. Nie tylko w skuteczny sposób uczy, ale również zachęca do nauki. W porównaniu do dorosłych, dzieciom ciężej jest skupić się przez dłuższą chwilę, dlatego tak ważne jest, aby nauka była również atrakcyjna. Nikt, a w szczególności dzieci nie mają ochoty na naukę, która jest niezwykle monotonna. Bardziej efektywne, jest zachęcanie dziecka i w naturalny sposób budzenie w nim chęci do nauki. Ma być to przede wszystkim przyjemność. 

Jest mnóstwo możliwości, jedną z nich jest podsuwanie angielskich słówek dziecku podczas zabawy, na przykład nazywanie zabawek po angielsku. Innym ze sposobów, jest włączanie dziecku filmów czy bajek w języku angielskim czy śpiewanie lub słuchanie angielskich piosenek. 

Zabawa, to jeden z naturalnych okresów dzieciństwa, właśnie z uwagi na to, warto wykorzystać ten okres w mądry sposób. Poprzez zabawę, dziecko wyraża siebie, przekazuje innym swoją wizję świata. Warto, żebyśmy przygotowali takie zabawy, które mogą przy okazji czegoś nauczyć. 

Nauka języka obcego przez zabawę – bez wątpienia, najlepsza forma nauki

Nie możemy w konkretny sposób zaplanować przebiegu zabawy, może się zmieniać w sposób dynamiczny. Dziecko, może wcale nie mieć ochoty na zabawę z nami, wtedy możemy zostawić dziecko same, wtedy gdy się bawi i włączyć mu na przykład piosenki w języku angielskim.

Nie ważne jest, jaką formę przybierze zabawa, bez wątpienia w dużym stopniu przyczyni się ona do nauki języka angielskiego. Taka forma nauki, powinna być przede wszystkim przyjemna dla naszego dziecka, to właśnie wtedy nauka przynosi największe efekty. 

Jest mnóstwo możliwości na naukę przez zabawę, możemy śpiewać z dziećmi piosenki, uczyć się wierszyków, ale również oglądać bajki w języku angielskim. A może Twoje dziecko samo coś wymyśli i będzie chciało zaproponować jakąś formę zabawy. 

Jakie są sposoby nauki języka angielskiego przez zabawę?

Nie tylko w domu możemy używać tej metody, ten system wykorzystują również szkoły językowe. Szkoła językowa Kraków, podczas nauki wykorzystuje różne narzędzia. Nauka poprzez zabawę, może przynieść naprawdę spektakularne efekty. 

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy wspomóc naukę języka obcego. Jedny z najłatwiejszych oraz najbardziej skutecznych metod, jest nauka poprzez śpiewanie oraz recytowanie, możemy to robić już od najmłodszych lat. 

Aby nauka języka, podczas oglądania bajek przynosiła oczekiwane efekty, powinny być one przede wszystkim dopasowane do wieku ale również do zainteresowań naszego dziecka. W takim przypadku, nasze dzieci mogą chętniej powtarzać słówka po swoich ulubionych bohaterach. 

Warto, żebyśmy zachęcali nasze dziecko do nauki w każdej możliwej sytuacji, ale oczywiście nie powinno go to męczyć. Jeśli zaczniemy jak najwcześniej, możemy sprawić że nasze dziecko w przyszłości nie będzie mieć problemów z barierą językową. Każdy kontakt z językiem angielskim niezależnie od formy, pozwala na osłuchanie się z brzmieniem języka, co ułatwia naukę.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.