Aktualności

Angielski w przedszkolu Kraków. Czy warto?

W dzisiejszych czasach nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak ważna jest nauka języków obcych już od najmłodszych lat. Podstawą jest zwłaszcza angielski, za pomocą którego można porozumieć się z ludźmi na całym świecie. Jego znajomość otwiera nowe drzwi do kariery zawodowej, zwiększa komfort podróży do innych krajów oraz znacznie ułatwia życie w każdym jego aspekcie.

Zapewniając swojemu dziecku edukację pod kątem nauki angielskiego już w przedszkolu zapewniasz mu lepszy start.

Dzieci uczą się szybciej

Pierwszym argumentem przemawiającym za nauką angielskiego w przedszkolu jest fakt, że dzieci znacznie szybciej od osób dorosłych przyswajają nową wiedzę. Często wystarczy kilka razy powtórzyć proste słówka, aby maluch trwale je zapamiętał. Rozpoczęcie nauki w późniejszym wieku jest bardziej czasochłonne i wymaga ze strony ucznia większych poświęceń. 

Przyjmuje się, że im starszy uczeń, tym trudniej jest mu nabyć umiejętność rozumienia i przyswajania obcego języka ze słuchu. Z kolei przedszkolaki stosunkowo szybko przyzwyczajają się do brzmienia obcej mowy, dzięki czemu bez trudu uczą się rozumieć np. nauczyciela mówiącego do nich po angielsku. W tym wieku obserwuje się również największą plastyczność umysłu.

Inne korzyści z nauki angielskiego

Udowodniono, że nauka angielskiego w wieku przedszkolnym wpływa pozytywnie na dalszy rozwój dziecka. Maluch ćwiczy aparat artykulacyjny, co daje mu największe szanse na przyswojenie wzorcowego akcentu. Zmniejsza się także ryzyko wystąpienia wad wymowy, co ma duże znaczenie z punktu widzenia logopedy. Nauka angielskiego to dodatkowa okazja do kształtowania pamięci, koncentracji i procesów myślowych.

Dzieci w wieku przedszkolnym wciąż są na etapie nauki ojczystego języka (polskiego), zatem wprowadzenie dodatkowych zajęć po angielsku nie tylko podnosi świadomość językową, ale również wpływa na równoczesne kształtowanie obu półkul mózgowych.

Nauka angielskiego w przedszkolu

Nauka języka angielskiego w przypadku kilkuletnich dzieci odbywa się poprzez zabawę. Mogą to być gry grupowe z użyciem angielskich słówek, śpiewanie piosenek czy zabawy w skojarzenia. Atrakcyjna forma przekazu wiedzy sprawia, że dzieci nie tylko uczą się, ale i świetnie bawią. Jest to nauka bez wysiłku, która z pewnością zaowocuje w późniejszym wieku. 

Odpowiedź na pytanie, czy warto rozpocząć naukę angielskiego już w przedszkolu, może być tylko jedna. Z całą pewnością jest to dobry wybór. Czynność nie będzie wymagała od dziecka wysiłku, przyzwyczai go do brzmienia obcego języka i tym samym sprawi, że jego nauka na dalszych etapach edukacji będzie przebiegać bezproblemowo. Dbając o wykształcenie swojego dziecka warto znaleźć przedszkole, które oferuje taką możliwość.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.